Home PagePorady prawneIle kosztuje adwokat w sprawach o rozwód w Jarocinie, Kaliszu 2023 rok?

Ile kosztuje adwokat w sprawach o rozwód w Jarocinie, Kaliszu 2023 rok?

Bartosz Kowalak- 2023-01-24

Ile kosztuje adwokat w sprawach o rozwód w Jarocinie, Kaliszu czy Krotoszynie 2023 rok?

Anna Konrady- adwokat sprawy rozwodowe Jarocin, Krotoszyn, Pleszew, Kalisz

W bieżącym roku 2023 r. pytanie o cenę jakiejkolwiek usługi, czy towaru jest w zasadzie jedną wielką zagadką nastręczającą wiele problemów z uwagi na rozpychającą się od wielu miesięcy inflację, która sięga prawie 20 %.

Tak wysoka i niespodziewana inflacja spowodowała, że ceny wielu produktów i usług drastycznie skoczyły do góry, często dla niektórych usług i produktów znacznie wyżej niz średni poziom inflacji, o którym, informuje nas GUS.

Zatem zasadnym jest pytanie jak kształtują się ceny usług prawniczych w Kaliszu i Jarocinie w roku 2023 – roku wysokiej inflacji?

W szczególności w niniejszym artykule interesują nas ceny tych usług adwokata, czy radcy prawnego, które związane są z prowadzeniem postępowania o rozwód w Jarocinie, a z racji faktu, iż właściwym w sprawach o rozwód sądem dla mieszkańców Jarocina, Krotoszyna, Gostynia, czy Pleszewa jest Sąd Okręgowy w Kaliszu, to i interesują nas ceny – honorarium adwokatów rozwodowych i radców prawnych od rozwodów w Kaliszu.

Kwestie związane z kosztami sądowymi postępowania o rozwód opisywaliśmy w jednym z poprzednich artykułów i one w zasadzie się nie zmieniły. To z uwagi na fakt, iż większość opłat sądowych regulowana jest przepisami rangi ustawowej, które w tym zakresie się nie zmieniły i dotyczą całego kraju, czy to jest Jarocin, czy Gostyń, czy Pleszew.

Jeżeli chodzi natomiast o wynagrodzenie należne adwokatowi, radcy prawnemu, którego strona chcąca zakończyć małżeństwo rozwodem albo strona, która jest pozwana w procesie o rozwód winna uiścić, to ta kwestia jest już trochę bardziej złożona.

 

Ile kosztuje adwokat, radca prawny w sprawie o rozwód w 2023 r. w Jarocinie?

Co wpływa na wynagrodzenie adwokata w sprawie o rozwód w Jarocinie?

Anna Konrady adwokat od spraw rodzinnych Kancelaria w Jarocinie

Po pierwsze wysokość honorarium jaką ustali Klient ze swoim adwokatem lub radcą prawnym zależna jest od umowy zawartej między nim a jego pełnomocnikiem.

Nie istnieje taryfikator, który by narzucał regulowaną cenę takiej usługi. 

O wysokości wynagrodzenia decydować będzie przede wszystkim renoma i doświadczenie procesowe danego pełnomocnika adwokata radcy prawnego, jak również jego umiejętności negocjacyjne. Nie ma przy tym przeszkód aby wynagrodzenia za prowadzenie sprawy o rozwód negocjować. 

 

Ile kosztuje rozwód bez orzekania o winie 2023?

Ile kosztuje rozwód z winy 2023 r. ?

 

W skrócie, wysokość honorarium adwokata lub radcy prawnego zależy od stopnia skomplikowania sprawy rozwodowej. Im bardziej skomplikowana sprawa, tym dłuższy, bardziej intensywny i złożony proces, a także większe wynagrodzenie dla pełnomocnika za prowadzenie tej sprawy. Czynniki, które mogą wpływać na skomplikowanie sprawy, to między innymi orzekanie o winie, dochodzenie alimentów, spory dotyczące dzieci i podziału majątku, oraz regulowanie kwestii korzystania z wspólnego mieszkania.

 

Koszty rozwodu w 2023 r. Ile dokładnie kosztuje rozwód?

 

W Jarocinie i Kaliszu, w roku 2023, ceny za usługi adwokata lub radcy prawnego w procesie rozwodowym zaczynają się od około 3000 złotych dla najprostszych rozwodów. Istnieje oczywiście możliwość znalezienia pełnomocnika, który weźmie mniej. Ale także nie jest niczym dziwnym aby wysokosc tego honorarium ustalić na wyższym pułapie. Wszystko w zależności od indywidualnych ustaleń.

Natomiast w przypadku bardziej skomplikowanych rozwodów cena może być bardziej elastyczna i zależeć od czynników takich jak rodzaj składanych wniosków w toku procesu ( alimenty, wina, kontakty, władza rodzicielska etc.), środków dowodowych, majątku do podziału. Co ciekawe z informacji od naszych Klientów wynika, iż w Warszawie minimalne stawki za usługi adwokata rozwodowego zaczynają się od 5000 złotych.

Podsumowując każdy stopień zwiększonej złożoności sprawy, takie jak spory dotyczące dzieci, alimentów lub winy, może zwiększyć wyjściową cenę.

Na tę chwilę najbardziej skomplikowany rozwód z orzekaniem o winie, z alimentami na rzecz małżonka, z alimentami naszych dzieci, z konfliktem co do kontaktów, co do władzy rodzicielskiej, miejsca zamieszkania może wiązać się z ustaleniem wynagrodzenia adwokata rozwodowego, czy radcy prawnego od rozwodów na poziomie 10 000 zł i więcej.

Dodatkowo też często ustalane jest wynagrodzenie za każdą rozprawę rzędu kilkuset złotych za każdy termin rozprawy w sądzie. Za apelację, czy też za rocznicę prowadzenia sprawy.

Oczywiście te stawki mając na uwadze prawie że 20% inflacji w roku 2022 i pewnie podobną w roku 2023 będą pewnie ulegały modyfikacji No niestety nie w dół ale w górę.

 

 

 

Czy niniejszy artykuł odpowiedział na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości dotyczące rozwodu i jego kosztów? Jeżeli macie Państwo jeszcze jakieś pytania, to zapraszam do kontaktu z naszym prawnikiem od rozwodów:

 

Adwokat Anna Konrady– rozwód w Kaliszu ( Jarocin, Gostyń, Pleszew, Ostrów, Krotoszyn)

adwokat@kancelariajarocin.pl

+48 575 641 021

www.kancelariajarocin.pl

 

 

Joanna Jędrzejewska– radca prawny. Poznań- Mickiewicza 18a/3

+48 504 126 688

joanna.jedrzejewska@prawnikpoznanski.pl

 

 

 

Joanna Janiak- radca prawny – rozwód w Koninie ( Strzałkowo, Słupca, Golina, Koło, )

joanna.janiak@prawnikpoznanski.pl

+48 531 335 713

Zostaw swoją myśl na temat “Ile kosztuje adwokat w sprawach o rozwód w Jarocinie, Kaliszu 2023 rok?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *