Home PagePorady prawneJak napisać pismo do sprzedawcy wadliwego samochodu? Wzór oświadczenia odstąpienia od umowy sprzedaży wadliwego pojazdu

Jak napisać pismo do sprzedawcy wadliwego samochodu? Wzór oświadczenia odstąpienia od umowy sprzedaży wadliwego pojazdu

Adwokat Anna Konrady- 2020-04-07
Bartosz Kowalak- radca prawny prowadzi sprawy o odszkodowanie, spadkowe i cywilne.

W poprzednich artykułach przedstawialiśmy Państwu m.in. w jaki sposób można odzyskać pieniądze, jeżeli kupiony samochód okaże się kradzionym, a także udostępniliśmy wzór odstąpienia od umowy w przypadku, gdy pojazd okaże się kradziony, a także wzór pisma, w którym to kupujący żąda obniżenia ceny ze względu na wadę pojazdu.

Jako, że wiele osób kieruje do naszych adwokatów i radców prawnych pytania, w jaki sposób należy sporządzić pismo, w którym to miałby odstąpić od umowy sprzedaży pojazdu, który okazał się być pojazdem wadliwym, wychodząc ponownie naprzeciw Państwu oczekiwaniom, postanowiliśmy przedstawić kolejny wzór pisma, w którym to kupujący odstępuje od zawartej umowy sprzedaży pojazdu co do którego stwierdzono istnienie wad fizycznych.

W poniższym przykładowym wzorze, sprawa dotyczy zakupu pojazdu, który okazał się być nie w tak doskonałym stanie jak to przedstawiał sprzedawca.

…………………………………………..

(miejscowość, data)

……………………………………

……………………………………

……………………………………

(dane sprzedawcy)

Odstąpienie od umowy z dnia ……………

wraz z wezwaniem do zapłaty

Tytułem przypomnienia należy wskazać, że w dniu ………… zawarł/-a Pan/ Pani ze mną umowę sprzedaży samochodu marki ………………. o nr VIN ………………………….. za kwotę ……….. zł. W toku eksploatacji pojazdu okazało się, iż pojazd ten ma wady, co do nieistnienia, których mnie Pan zapewniał. Wskazuję, iż zgłaszane Panu wady samochodu zostały potwierdzone opinią rzeczoznawcy samochodowego ……………………………………, który stwierdził .………………………………………………………………………………………………. . Zdaniem biegłego rzeczoznawcy uszkodzenia te stanowią istotną wadę samochodu i czynią go niezdatnym do dalszej eksploatacji.

Wobec faktu, iż zakupiony pojazd jest obarczony wadą fizyczną, mając na uwadze treść art. 568 Kodeksu cywilnego, oświadczam, iż odstępuję od zawartej z Panem/ Panią w dniu ………………. umowy sprzedaży samochodu marki ………………… o nr VIN ………………………. z powodu wady fizycznej nabytej rzeczy.

Wobec powyższego, wzywam Pana/ Panią do zwrotu ceny za pojazd, to jest kwoty ………………., w nieprzekraczalnym terminie do dnia ………………., na wskazany rachunek bankowy …………………………………………………

 

 

 

 

Prawnikom z naszej jarocińskiej Kancelarii  jest bardzo miło, iż niniejszy artykuł zainteresował Państwa. Mamy nadzieję, iż przeczytają Państwo także nasze inne artykuły dotyczące spadków, prawa karnego, odszkodowań, rozwodów i szerzej prawa rodzinnego.

Zapraszamy tez do kontaktu z Kancelarią mieszkańców takich miast jak: Krotoszyn, Pleszew, Ostrów, Gostyń, Koźmin, Gizałki, Borek Wielkopolski, Kalisz:

Adwokat Anna Konrady Kancelaria Prawna w Jarocinie

Kościuszki 17 Jarocin

+48 575 641 021

adwokat@kancelariajarocin.pl

Doceń i poleć nas

Zostaw swoją myśl na temat “Jak napisać pismo do sprzedawcy wadliwego samochodu? Wzór oświadczenia odstąpienia od umowy sprzedaży wadliwego pojazdu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *