Home PagePorady prawneJak sformułować pismo – żądanie obniżenia ceny ze względu na wadę pojazdu? – przydatny wzór.

Jak sformułować pismo – żądanie obniżenia ceny ze względu na wadę pojazdu? – przydatny wzór.

Adwokat Anna Konrady- 2020-04-08
Bartosz Kowalak- radca prawny prowadzi sprawy o odszkodowanie, spadkowe i cywilne.

 

W ramach pomocy skierowanej do naszych Czytelników, pod artykułem pt. Jak napisać pismo do sprzedawcy kradzionego samochodu? Wzór oświadczenia odstąpienia od umowy sprzedaży kradzionego pojazdu zaprezentowaliśmy Państwu przykładowy wzór takiego oświadczenia.

Wychodząc ponownie naprzeciw naszym Czytelnikom, postanowiliśmy tym razem przedstawić wzór pisma, które może posłużyć Czytelnikowi żądającemu od sprzedawcy obniżenia ceny ze względu na wadę pojazdu.

W poniższym wzorze zakupiony pojazd okazał się nie do końca w tak doskonałym stanie, jak to przedstawiał sprzedawca w chwili zawarcia umowy, przez co nabywca zdecydował się na skierowanie żądania zwrotu części uiszczonej ceny.

……………………………………………..

(miejscowość, data)

…………………………………

…………………………………

…………………………………

(dane sprzedawcy)

WEZWANIE DO OBNIŻENIA CENY

Oświadczam, iż w związku ze zgłaszanymi Panu/ Pani wadami samochodu marki …………………… (rok produkcji …….., nr VIN ………………….., nr rej. ……………..), wzywam Pana/ Panią do obniżenia ceny uiszczonej za opisany powyżej pojazd o kwotę …… zł.

Uzasadniając swoje żądanie wskazuję, iż zgłaszane Panu/ Pani wady samochodu zostały potwierdzone opinią rzeczoznawcy samochodowego ………….…………….. , który stwierdził ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. Zdaniem rzeczoznawcy uszkodzenia te stanowią istotną wadę samochodu i czynią go niezdatnym do dalszej eksploatacji.

W związku z powyższym wzywam Pana/ Panią do niezwłocznej zapłaty na konto bankowe numer ………………………………………..  kwoty ……………. zł tytułem obniżenia ceny, w terminie nie dłuższym niż do dnia ………………… .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prawnikom z naszej jarocińskiej Kancelarii jest bardzo miło, iż niniejszy artykuł zainteresował Państwa. Mamy nadzieję, iż przeczytają Państwo także nasze inne artykuły dotyczące spadków, prawa karnego, odszkodowań, rozwodów i szerzej prawa rodzinnego.

Zapraszamy tez do kontaktu z Kancelarią mieszkańców takich miast jak: Krotoszyn, Pleszew, Ostrów, Gostyń, Koźmin, Gizałki, Borek Wielkopolski, Kalisz:

Radca prawny Bartosz Kowalak Kancelaria Prawna w Jarocinie

Kościuszki 17 Jarocin

+48 575 641 021

adwokat@kancelariajarocin.pl

www.blogoodszkodowaniach.pl

www.prawnikpoznanski.pl

www.prawospadkowepoznan.pl

Doceń i poleć nas

Zostaw swoją myśl na temat “Jak sformułować pismo – żądanie obniżenia ceny ze względu na wadę pojazdu? – przydatny wzór.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *