Home PagePorady prawneJak skutecznie zmusić do zapłacenia alimentów?

Jak skutecznie zmusić do zapłacenia alimentów?

Adwokat Anna Konrady- 2022-07-06

Szanowni Państwo,

zespół naszej Kancelarii dzieli się z Państwem już swoją wiedzą prawniczą poprzez artykuły poświęcone konkretnym zagadnieniom z prawa rodzinnego, w szczególności dot. rozwodów, prawa spadkowego, cywilnego czy karnego, a także poprzez publikowanie w różnej formie wzorów pism procesowych. Chcemy pójść o krok dalej i pokazać Państwu jak działamy w praktyce i jak kończą się sprawy prowadzone przez nas. Oczywiście nadrzędną zasadą w pracy każdego adwokata jest dotrzymywanie tajemnicy adwokackiej więc nie mogę tutaj publikować całych orzeczeń. Sprawy, które nam Państwo powierzają często dotyczą bardzo osobistych kwestii i uszanowanie Państwa prywatności jest dla mnie priorytetową sprawą. Chcemy jednak pokazać, że znamy sposoby na rozwiązanie różnych problemów prawnych i nie jest tylko wiedza z kodeksów ale praktyka naszej codziennej pracy.

Na pierwszy ogień opisany przeze mnie już kilka lat temu sposób na skuteczne wyegzekwowanie zaległych alimentów od dłużnika alimentacyjnego.

Teoria tutaj:

Skuteczne sposoby na dłużników alimentacyjnych.

Praktyka z ostatniego pół roku:

Klientka z Jarocina, reprezentowana przez nas, po złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa niealimentacji “skłoniła” byłego męża do uregulowania zaległych alimentów na córkę za okres blisko ponad dwóch lat- łącznie było to ponad 25.000 zł. Sprawa nie musiała nawet trafić do sądu karnego. Inna Klientka z okolic Wrześni musiała przejść dłuższą drogę, bowiem prokuratura we Wrześni po częściowej wpłacie (ok. 30% kwoty zadłużenia) dłużnika umorzyła sprawę. Nasze zażalenie okazało się skuteczne, później na pierwszej rozprawie doprowadziliśmy do skazania ojca, który nie płacić do dłuższego czasu alimentów na syna i odzyskaliśmy praktycznie wszystkie zaległe alimenty. 

Prowadząc aż trzy biura mamy możliwość działać przed sądami w całej Wielkopolsce a także poza jej granicami. Dla przypomnienia może się spotkać z Państwem w Poznaniu, Jarocinie i Wrześni. Dlatego jestem na wyciągnięcie ręki także dla mieszkańców Pleszewa, Krotoszyna, Śremu, Środy Wlkp. Gostynia, Słupcy.

 

KANCELARIA W JAROCINIE

adw. Anna Konrady

ul. T. Kościuszki 1763-200 Jarocin

tel. +48 575 641 021

e-mail: adwokat@kancelariajarocin.pl

www: kancelariajarocin.pl

KANCELARIA W POZNANIU

Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna

ul. Mickiewicza 18a/360-834 Poznań

tel. +48 61 2224963

e-mail: kancelaria@prawnikpoznanski.pl

www: prawnikpoznanski.pl

KANCELARIA WE WRZEŚNI

r.pr. Joanna Janiak

ul. Sienkiewicza 2 lok. 162-302 Września

tel. +48 531 335 713

e-mail: prawnik@kancelariawrzesnia.pl

www: kancelariawrzesnia.pl

 

 

Zostaw swoją myśl na temat “Jak skutecznie zmusić do zapłacenia alimentów?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *