Obsługa biznesu

OBSŁUGA BIZNESU

Home PageObsługa biznesu

STAŁA OBSŁUGA PRAWNA ZAPEWNIA PRZEDSIĘBIORSTWU BEZPIECZNE DZIAŁANIE NA RYNKU

Rzeczywistość gospodarcza charakteryzuje się w obecnych czasach dużą dynamiką, stawiając przedsiębiorcom coraz to nowe wyzwania. Istotnym problemem w prowadzeniu biznesu jest znaczne nagromadzenie, stopień skomplikowania oraz szybkie zmiany przepisów prawnych.
Wieloletnie doświadczenie naszych prawników w obsłudze Klienta biznesowego, powoduje, że przedsiębiorcy znajdą w naszej Kancelarii fachową pomoc prawną w zakresie prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

W Kancelarii możecie Państwo uzyskać wsparcie w zakresie:

 • tworzenia nowych firm, w tym zakładania i rejestracji nowych podmiotów gospodarczych;
  obsługi prawnej funkcjonujących firm w zakresie prawa spółek, w tym obsługi ich organów, sporządzanie tekstów uchwał;
 • prawa umów gospodarczych, w tym sporządzania projektów umów i uczestnictwa w negocjacjach;
 • reprezentacji w sprawach spornych poprzedzającą postępowanie sądowe lub administracyjne, w tym negocjacje, mediacje, ugody, umożliwiające pozytywne rozstrzygnięcie sporu bez konieczności wszczynania procedur sądowych lub administracyjnych;
 • prowadzenia procesów sądowych i zastępstwo prawne przed organami administracji;
  sporządzania opinii prawnych;
 • prawa administracyjnego, w tym uzyskiwania na rzecz klientów zezwoleń, koncesji i przeprowadzanie innych procedur administracyjnych związanych z obsługą biznesu
  obsługi prawnej inwestycji budowlanych;
 • obsługi prawnej rynku nieruchomości, m. in. badania stanu prawnego, prowadzenia niezbędnych procedur administracyjnych i sądowych, formułowania umów, uczestnictwo w negocjacjach;
 • prawa autorskiego, własności intelektualnej, prawa internetowego.

Metodyka pracy naszych prawników:

Sami jesteśmy przedsiębiorcami, dlatego rozumiemy jak bardzo osoby prowadzące własną działalność cenią sobie swój czas i dyspozycyjność swoich partnerów. Obsługując podmioty gospodarcze staramy się dopasowywać nasze działania i formę kontaktu do potrzeb naszych Klientów. Zleceniodawcy biznesowi doceniają zatem elastyczność naszych adwokatów i radców prawnych w kwestii terminów spotkań oraz możliwość załatwienia wielu spraw zdalnie, bez wychodzenia z własnej firmy. Każdy Klient trafia do nas z inną sprawą i innymi potrzebami, jednakże w większości są to tematy, o których możecie Państwo przeczytać poniżej:

Ocena zaistniałej sytuacji faktycznej pod kątem obowiązujących przepisów prawa

 • analiza problemu przedstawionego przez Klienta oraz sprecyzowanie jego potrzeb pozwala wstępnie zadecydować jakie działania powinny zostać podjęte w danym przypadku. Nasi prawnicy już po pierwszym kontakcie z przedsiębiorcą oraz przestudiowaniu dostarczonych przez niego dokumentów są w stanie zaproponować mu dalszy sposób działania oraz warunki współpracy.

Zakładanie i rejestracja spółek

 • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Do naszej Kancelarii zgłasza się coraz więcej osób, które są zainteresowane założeniem właśnie takiej spółki. Nasi prawnicy pomogą Państwu zarówno na etapie skonstruowania umowy spółki jak i jej rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Warto też zaznaczyć, że nasi prawnicy pomogą Państwu zarówno podczas tradycyjnego zakładania spółki jak i podczas rejestracji w systemie S24.

Obsługa prawna przedsiębiorstw w zakresie prawa handlowego

 • przepisy prawa handlowego nakładają na spółki szereg obowiązków rejestracyjnych. Ponadto, nierzadko zdarza się tak, że dynamicznie zmieniająca się wewnętrzna sytuacja w przedsiębiorstwie wymusza ujawnienie w Rejestrze Przedsiębiorców stosownych zmian. Radcowie prawni z naszej Kancelarii pomogą Państwu sprawnie i bez utrudnień przebrnąć przez ten proces.

Sporządzanie opinii prawnych

 • często zdarza się tak, że Klienci zwracają się do nas z bardzo skomplikowanym problemem, który wymaga szerokiej analizy przepisów prawnych i orzecznictwa. W takich sytuacjach, na zlecenie Klientów, nasi prawnicy sporządzają opinie prawne, które zleceniodawcy mogą wykorzystać również w przyszłości

Reprezentowanie przedsiębiorców na etapie przedsądowych negocjacji, a także zastępowanie w procesach sądowych

 • nie zawsze wszystkie transakcje w biznesie układają się pomyślnie. Wielokrotnie trafiają do nas przedsiębiorcy, którzy mają problem z wyegzekwowaniem od swoich kontrahentów zapłaty np. za sprzedany towar bądź wykonaną usługę. W takiej sytuacji nasi adwokaci i radcowie prawni mogą zaproponować Państwu pomoc w windykacji należności na etapie przedsądowym jak i skuteczne reprezentowanie w procesie.

Sporządzanie umów i ich analiza

 • działalność gospodarcza polega w głównej mierze na zawieraniu szeregu umów gospodarczych. Nasi prawnicy pomogą Państwu skonstruować umowę w taki sposób, by była ona dla Państwa korzystna, dostatecznie zabezpieczała Państwa interesy oraz nie zawierała żadnych niejasnych sformułowań, które w przyszłości mogłyby rodzić problemy interpretacyjne.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i wymaganiom naszych Klientów oferujemy świadczenie pomocy prawnej w dogodny dla nich sposób. Wedle życzenia Klienta możemy udzielać porad prawnych w ramach dyżuru w siedzibie przedsiębiorcy bądź poprzez stały kontakt telefoniczny lub mailowy. Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny dla Klienta biznesowego jest czas. Ponadto, nasi adwokaci i radcowie prawni, zawsze są otwarci na indywidualne spotkanie z Klientem w Kancelarii lub w siedzibie jego firmy.

 

Zapraszamy tez do kontaktu z Kancelarią mieszkańców i przedsiębiorców z takich miast jak: Krotoszyn, Nowe Miasto nad Wartą, Pleszew, Ostrów, Gostyń, Koźmin, Gizałki, Borek Wielkopolski, Żerków, Dolsk, Kalisz:

Adwokat Anna Konrady Kancelaria Prawna w Jarocinie

Kościuszki 17 Jarocin

+48 575 641 021

adwokat@kancelariajarocin.pl